Nedivím se, že lidi volili Okamuru. Zestátnění ČT a rozhlasu je reálné, říká Dominik Feri | info.cz

Články odjinud

Nedivím se, že lidi volili Okamuru. Zestátnění ČT a rozhlasu je reálné, říká Dominik Feri

Nově zvolený poslanec za TOP 09 Dominik Feri chápe volební úspěch SPD Tomia Okamury. Podle něj hnutí volil „sudetský pás“, často jde prý o zadlužené lidi, kteří ztratili víru v tradiční politické strany. Okamurův nápad zestátnit veřejnoprávní média považuje za bláznivý a šílený, ale zároveň reálný. V povolebních jednáních očekává leccos: intriky ze strany Miloše Zemana i vznik další opoziční smlouvy. Kritizuje přitom i domovskou stranu a lituje některých svých kroků v kampani. Jako nejmladší poslanec v historii českého parlamentu očekává, že bude dělat mnoho chyb, učit se chce mj. od končícího šéfa partaje Miroslava Kalouska. Kdo by měl podle něj nastoupit na jeho místo? Co musí TOP 09 udělat, aby získala větší důvěru voličů? A jak chce do politiky dostat víc žen? Podívejte se na rozhovor. Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět ZDE.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud