O budoucnosti SPD budou vyjednávat Okamura s Fialou, začít chtějí už večer

ČTK, lup

Povolební vyjednávací tým SPD budou tvořit předseda hnutí Tomio Okamura a místopředseda Radim Fiala. Okamura dnes řekl, že pro vyjednávání o budoucnosti mají plný mandát od členů strany. Očekává, že první oťukávání s ostatními stranami, které se dostaly do Sněmovny, začne již dnes večer při televizní debatě.

„Součástí vyjednávacího týmu, co se týče našeho angažmá v rámci Poslanecké sněmovny, případně našeho vládního angažmá má na starosti dvojice Okamura, Fiala. Máme plný mandát v rámci hnutí SPD, abychom tyto záležitosti projednali,“ prohlásil Okamura.

Drama ve štábu SPD: „Zásah policie nechápu. Nechat se zneužít politickou stranou je příliš,“ říká advokát

Šéf SPD na základě zkušeností z posledních sněmovních voleb míní, že první povolební oťukávání začne již dnes večer, kdy se předsedové nových sněmovních stran sejdou při televizní debatě. „Minimálně tam ta debata začne. Minule začala již v šatně,“ podotkl Okamura.

3734408:article:true:true:true

Dění ve štábu SPD poznamenaly konflikty s novináři, které hnutí odmítalo vpustit a zavolalo na ně policii. Dotklo se to i reportéra INFO.CZ, kterému hnutí zrušilo v noci, krátce před závěrečným volebním dnem akreditaci a podalo na něj trestní oznámení. Místopředseda SPD Radim Fiala to nechtěl komentovat.

„Je to postup, jaký známe z autoritářských režimů," říkají zkušení novináři o Okamurově SPD

Ve Sněmovně po letošních volbách bude devět stran, což je nejvíc v historii. Kromě SPD poslance získali ANO 2011, ODS, Piráti, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, Starostové a nezávislí a také TOP 09.

3734017:article:true:true:true

3732515:article:true:true:true

Vše o sněmovních volbách zde.

SDÍLET
sinfin.digital