Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ohleduplnost stranou. Realisté slibují republiku pod hlavněmi, voliče lákají na kontroverzní heslo

Ohleduplnost stranou. Realisté slibují republiku pod hlavněmi, voliče lákají na kontroverzní heslo

Ve dnech, kdy ve Spojených státech kvůli krvavé střelbě v Las Vegas znovu ožívá debata o držení zbraní, vyrukovali čeští Realisté shodou okolností s kontroverzním předvolebním plakátem. Jednoduchým a přímým jazykem populistický slibují, že ozbrojí otce od rodin, jako by zbraň byla běžným dárkem. Partaj politických outsiderů, které uznávané předvolební průzkumy nedávají šanci na vstup do sněmovny, tak brutálně akcentuje svojí sázku na téma bezpečnosti a hrozeb, kterým Česko údajně čelí.

 

Strana, jejíž hlavní tváří je politolog Petr Robejšek, se dlouhodobě profiluje na tématu bezpečnosti. Brojí proti imigrantům a ráda by obnovila povinný vojenský výcvik. Vedle toho chce také umožnit Čechům snazší držení zbraní.

Naposledy téma zdvihla plakátem s heslem „Pro tátu pušku do ruky“, což neušlo kritickým hlasům na sociálních sítích. Slogan doprovází kromě Robejškovy tváře také šéf Asociace zbrojního průmyslu a prezidentský kandidát Realistů Jiří Hynek.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

1080p 720p 360p
Je tu invaze migrantů, muslimští teroristé budou chtít i v Česku převzít moc, říká zbrojař Hynek

Že se nejedná o fotomontáž a že plakát Realisté skutečně používají, potvrdil na Twitteru i člen tzv. Sboru rozhodců strany a prezident Institutu pro správu dokumentů Tomáš Bezouška. Podle něj bylo ve hře jiné heslo, ale nakonec padla volba na pušky pro táty.

Právě na sociálních sítích vyvolala kampaň Realistů poprask. Heslo o ozbrojování se totiž objevilo shodou okolností jen několik hodin po tragédii v Las Vegas, kde 64letý muž střílel do návštěvníků country koncertu.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Hynka najdete zde>>>

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek