Okamurova válka s médii: Stále nechce vysvětlit, proč zakázal reportérům vstup do volebního štábu

Info.cz, adk

Není den, aby představitelé Strany přímé demokracie nemluvili v médiích. Na jednu otázku však stále dluží odpověď. Proč nevpustili do svého štábu několik novinářů včetně redaktora INFO.CZ. Místopředseda strany Radim Fiala přitom vyjádření sliboval v rámci dnů po volbách.

„Teď to nebudu komentovat. Odpovědi k celému incidentu dostanete v příštích dnech v tiskové zprávě,“ prohlásil o volebním víkendu Fiala, když se ho média ptala na incident, který se v den voleb odehrál v pražském hotelu Čechie v Karlíně.

Kdo má Zemana opravdu, nesobecky rád, neměl by ho volit, říká Jan Farský

Tajemník SPD Jaroslav Staník zavolal na redaktora INFO.CZ a reportérku pořadu Reportéři ČT policii. Vykřikoval, že na oba podává trestní oznámení a dožadoval se jejich vyvedení z prostor hotelu. INFO.CZ přitom strana předtím dvakrát potvrzenou akreditaci zrušila v noci před vyhlášením výsledků.

3734017:article:true:true:true

„Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty, zájem spolupracovat nemáme,“ napsala mailem asistentka poslance Fialy.

Piráti se učí v Lánech. Šlapat brázdu s Babišem. Komentář Zdeňka Šarapatky

Čím přesně se média provinila, Staník ani Dupová neupřesnili. Staník redaktora vyzval, ať si po volbách pošle žádost o vyjádření.

3734408:article:true:true:true

Na dotazy zaslané den po volbách hned několika představitelům SPD ale do vydání článku reagoval pouze poslanec Jaroslav Holík. „Nejsem zmocněn k jednání s médii. Z tohoto důvodu neznám podrobnosti daného nedorozumění,“ konstatoval.

„Je to postup, jaký známe z autoritářských režimů," říkají zkušení novináři o Okamurově SPD

Ani Fialou zmiňované prohlášení zatím SPD nezveřejnila. Ačkoli zmiňoval, že tiskovou zprávu vydá v řádu dní, ani necelé dva týdny po volbách se tak nestalo. Když se INFO.CZ znovu snažilo zjistit, kdy se strana k incidentu vyjádří, odmítla to Dupová upřesnit. Zmínila jen, že strana momentálně řeší povolební vyjednávání, které má pro ni prioritu.

SDÍLET
sinfin.digital