Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamurova válka s médii: Stále nechce vysvětlit, proč zakázal reportérům vstup do volebního štábu

Okamurova válka s médii: Stále nechce vysvětlit, proč zakázal reportérům vstup do volebního štábu

Není den, aby představitelé Strany přímé demokracie nemluvili v médiích. Na jednu otázku však stále dluží odpověď. Proč nevpustili do svého štábu několik novinářů včetně redaktora INFO.CZ. Místopředseda strany Radim Fiala přitom vyjádření sliboval v rámci dnů po volbách.

„Teď to nebudu komentovat. Odpovědi k celému incidentu dostanete v příštích dnech v tiskové zprávě,“ prohlásil o volebním víkendu Fiala, když se ho média ptala na incident, který se v den voleb odehrál v pražském hotelu Čechie v Karlíně.

Tajemník SPD Jaroslav Staník zavolal na redaktora INFO.CZ a reportérku pořadu Reportéři ČT policii. Vykřikoval, že na oba podává trestní oznámení a dožadoval se jejich vyvedení z prostor hotelu. INFO.CZ přitom strana předtím dvakrát potvrzenou akreditaci zrušila v noci před vyhlášením výsledků.

1080p 720p 360p
Štáb SPD nechce vpustit dovnitř redaktora INFO.cz

„Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty, zájem spolupracovat nemáme,“ napsala mailem asistentka poslance Fialy.

Čím přesně se média provinila, Staník ani Dupová neupřesnili. Staník redaktora vyzval, ať si po volbách pošle žádost o vyjádření.

1080p 720p 360p
Redaktor INFO.cz Kotrbatý o zásahu policie ve štábu SPD

Na dotazy zaslané den po volbách hned několika představitelům SPD ale do vydání článku reagoval pouze poslanec Jaroslav Holík. „Nejsem zmocněn k jednání s médii. Z tohoto důvodu neznám podrobnosti daného nedorozumění,“ konstatoval.

Ani Fialou zmiňované prohlášení zatím SPD nezveřejnila. Ačkoli zmiňoval, že tiskovou zprávu vydá v řádu dní, ani necelé dva týdny po volbách se tak nestalo. Když se INFO.CZ znovu snažilo zjistit, kdy se strana k incidentu vyjádří, odmítla to Dupová upřesnit. Zmínila jen, že strana momentálně řeší povolební vyjednávání, které má pro ni prioritu.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek