Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Piráty čekají volby nového vedení. Bartoš z jejich čela odcházet neplánuje

Piráty čekají volby nového vedení. Bartoš z jejich čela odcházet neplánuje

Piráti si na počátku ledna zvolí nové vedení. V čele strany chce pokračovat dosavadní předseda Ivan Bartoš, který Piráty letos poprvé dovedl do Sněmovny. Informovala o tom dnes mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Volba pětičlenného republikového předsednictva vyplývá ze stanov strany, podle nich se musí uskutečnit do tří měsíců od voleb do Sněmovny.

„Z mého pohledu je naprosto zásadní, aby předseda strany byl zároveň v Poslanecké sněmovně, a to jak z důvodů praktických, tak zcela pragmatických - předseda strany a přednostní právo vystupování na plénu," uvedl v tiskové zprávě Bartoš. O podporu požádal stranickou organizaci v Libereckém kraji, odkud pochází, do jednání celostátního fóra o ni bude žádat ještě v dalších krajích.

Kromě Bartoše jsou v pětičlenném předsednictvu Pirátů místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, předseda poslaneckého klubu strany Jakub Michálek, poslanec Mikuláš Peksa a Martin Šmída.

Celostátní fórum Pirátů je svoláno do Brna na první lednový víkend. Jednání nejvyššího stranického orgánu by mělo být dvoudenní, pokud však bude volba rychlejší, než se předpokládá, uskuteční se v neděli schůzky pracovních skupin.

Celostátního fóra Pirátů se účastní každý člen strany. Většina jeho jednání se koná na internetu, podle stanov se ale přinejmenším jednou ročně musí uskutečnit i fyzické setkání celostátního fóra. Na těchto zasedáních se volí vedení a uskutečňují se zásadní hlasování, například o změnách stanov.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek