Přemlouvání začne u lidovců: Přesvědčí je Babiš k podpoře menšinové vlády? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přemlouvání začne u lidovců: Přesvědčí je Babiš k podpoře menšinové vlády?

Přemlouvání začne u lidovců: Přesvědčí je Babiš k podpoře menšinové vlády?

První jednání o možné podpoře menšinové vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše nad programovým prohlášením se patrně odehraje s lidovci. Domluvenou schůzku v úterý dopoledne ČTK potvrdil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Dokument zhruba o třech desítkách stran má dnes odpoledne schválit vláda. Schůzky potvrdili ČTK vedle Bělobrádka také sociální demokraté, hnutí STAN a Piráti.

Se zástupci ČSSD se tým hnutí ANO setká ve středu ve 14:00, sdělil ČTK šéf sněmovního klubu sociálních demokratů Jan Chvojka. Také jednání se Starosty se uskuteční ve středu. Uvedl to předseda hnutí Petr Gazdík. Piráty čeká podle předsedy strany Ivana Bartoše jednání s ANO ve čtvrtek ráno. TOP 09 dostala pozvánku k jednání, termín zatím stanoven nebyl.

Babiš chce programové prohlášení do vánočních svátků představit vyjednávačům všech sněmovních stran. S druhým kolem jednání o případné podpoře vlády počítá po Novém roce. O důvěru Sněmovnu požádá 10. ledna, zatím ji žádná strana nepřislíbila. Původně plánoval pořadí schůzek sestavit podle síly sněmovních stran vzešlých z říjnových voleb, minulý týden ale uvedl, že vzhledem k časovým možnostem partnerů se to asi změní.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.