Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přetahovaná ve sněmovně: Fiala po stopce od ANO, SPD a KSČM znovu kandiduje na místopředsedu

Přetahovaná ve sněmovně: Fiala po stopce od ANO, SPD a KSČM znovu kandiduje na místopředsedu

Poslanci budou dnes volit zbývajícího místopředsedu dolní komory. Jediným kandidátem je předseda ODS Petr Fiala. Sněmovna by také měla projednat nominace do výborů a založit stálé komise. Dále stanoví zasedací pořádek v jednacím sálu podle příslušnosti k poslaneckým frakcím.

Volba místopředsedy bude už druhá. V pátek Fiala na ustavující schůzi jako jediný z pětice kandidátů neuspěl. Rozhodující pro dnešní volbu bude pravděpodobně postoj poslanců nejsilnější frakce hnutí ANO.

Stálé komise dohlížejí například na činnost zpravodajských služeb, Generální inspekce bezpečnostních sborů a na používání policejních odposlechů. Komunisté ohlásili, že navrhnou vznik komise, která by se zabývala návrhy na ústavní změny a na úpravy jednacího řádu dolní komory.

V návrhu programu nynější schůze je i policejní žádost o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Plénum ji ale bude projednávat až později. Do programu schůze by se měla dodatečně dostat i žádost o vydání bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze městské karty opencard.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek