Prezident má být odvolatelný. Krnáčová by nebyla primátorkou, kdyby se volilo přímo, říká Michálek | info.cz

Články odjinud

Prezident má být odvolatelný. Krnáčová by nebyla primátorkou, kdyby se volilo přímo, říká Michálek

„Ten, kdo je přímo volen, má být přímo odvolatelný,“ tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem místopředseda Pirátské strany Jakub Michálek. Vztahovat se to má podle něj na prezidenta a v ideálním případě i na starosty a primátory. Právě přímou odvolatelnost Piráti prosazují ve svém programu. Proč chce strana výrazně posílit principy přímé demokracie? Neobávají se zneužití? Je na místě větší kontrola soudců? A co Michálek říká na výtky kritiků, podle kterých má ve straně až příliš silné zastoupení proruské křídlo? Podívejte se na rozhovor. Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět ZDE.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud