Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Protiislámské tričko v komisi i neúplné sady lístků. Objevují se první problémy u voleb

Protiislámské tričko v komisi i neúplné sady lístků. Objevují se první problémy u voleb

Předseda volební komise v místnosti 1006 v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích poslal převléknout člena komise, který přišel v tričku s protiislámskou symbolikou. Na oděvu měl obrázek přeškrtnuté mešity v bílém kruhu s červeným okrajem. Takové jednání je v době voleb nepřípustné, řekl ČTK Cyril Štangl z organizačního a právního odboru krajského úřadu. Na případ upozornil pardubický Deník.

„Bylo by to možné vnímat jako konání volební kampaně přímo ve volební místnosti," uvedl Štangl. Podle něj se chybu podařilo odstranit poměrně záhy po začátku hlasování.

V Chrudimi se dnes rovněž objevily sady volebních lístků, které nebyly úplné. "Pět sad bylo nekompletních, některé lístky byly dvakrát, jiné chyběly. Nebyly vydány voličům, komise si toho všimla sama," řekl Štangl.

 

Již v minulých dnech byly zjištěny i další špatně vytištěné hlasovací lístky. Krajský úřad na ně upozornili úředníci ve Svitavách, Žamberku a ve Skutči, kteří je připravovali k distribuci do poštovních schránek lidí.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek