Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První změny pod taktovkou Zaorálka: chce, aby kampaň ČSSD vypadala jinak než dosud

První změny pod taktovkou Zaorálka: chce, aby kampaň ČSSD vypadala jinak než dosud

Úzké vedení ČSSD bude dnes na návrh nového volebního lídra Lubomíra Zaorálka jednat o změně vizuální části předvolební kampaně. Zaorálek chce, aby byla dynamičtější a měla jinou estetiku než návrh týmu kolem místopředsedy Jana Birkeho, který minulý týden dal k dispozici místo volebního manažera. Personální změny ve volebním štábu Zaorálek podle svých slov zatím nestihl připravit a plánuje je představit v první polovině příštího týdne.

Jednání grémia se nebude účastnit premiér Bohuslav Sobotka, který minulý týden odstoupil z místa šéfa ČSSD i lídra pro říjnové sněmovní volby. Dnes odlétá na summit do Bruselu.

Zaorálka do čela kandidátů pro říjnové sněmovní volby potvrdilo širší vedení strany v sobotu. Od Zaorálka, kterého mají za zdatného řečníka, si sociální demokraté slibují oživení vztahu s voliči a obrácení trendu klesajících preferencí. Vizuální podobu kampaně zatím strana neschválila, program představila v sobotu. Slibuje v něm například průměrný plat 40.000 korun měsíčně do pěti let, progresivní zdanění i určitou formu milionářské daně nebo rychlejší zdravotní péči.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz