Šéf obnovené ODA Sehnal pro INFO.CZ: Chceme euro. Bez EU poklesne naše životní úroveň | info.cz

Články odjinud

Šéf obnovené ODA Sehnal pro INFO.CZ: Chceme euro. Bez EU poklesne naše životní úroveň

Parlamentní, prezidentské i komunální volby. Nová politická strana, s níž přišel podnikatel Pavel Sehnal pod „starou dobrou“ značkou Občanské demokratické aliance cílí na všechny tři. Otevřeně se přitom hlásí k podpoře přijetí eura. Nebojí se, že u Čechů s tak jasným prohlášením narazí? „Je pravda, že statistiky tvrdí, že 65 procent občanů nechce euro. Na druhou stranu platí, že 35 procent chce nebo neví. Pokud je ambicí ODA trvale zasáhnout deset procent pravicových voličů, tak to je přesně ten segment, který bychom chtěli oslovovat,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ předseda strany. A neskromně dodává, že debatu kolem eura jeho strana vnesla na současnou politickou scénu. „Řekl bych, že ten černobílý přístup, s nímž jsme vstoupili na politický trh a řekli: my chceme euro, probudil ostatní politické strany, aby se vůbec k této věci vyjádřily,“ tvrdí. Ve kterých volbách si strana nejvíce věří? Kdo ji sponzoruje? A nebude vnímána jako zájmová strana podnikatelů? Čtěte zítra ráno velký rozhovor s Pavlem Sehnalem na INFO.CZ.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud