Šéf Svobodných Mach objasnil, proč končí v Evropském parlamentu

Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach se rozhodl rezignovat na funkci europoslance kvůli tomu, aby se mohl naplno věnovat kampani své strany před sněmovními volbami. Oznámil to dnes novinářům. Národní parlament považuje za důležitější než evropský.

„Voličům chci tímto krokem dát jasně najevo, že sázím na to, že se Svobodní do Sněmovny dostanou,“ uvedl Mach, který vede kandidátku strany v Praze.

Hnutí ANO kráčí k vítězství, ukázal průzkum. Vzmáhá se i Okamura či Zemanovci

Svobodní zatím do českého Parlamentu nepronikli, při minulých sněmovních volbách získali zhruba 2,5 procenta hlasů. Podobný výsledek jim zatím těch vesměs přisuzovaly i letošní průzkumy. „My si neděláme těžkou hlavu z průzkumů. Děláme všechno pro to, abychom překonali pětiprocentní hranici,“ uvedl k tomu Mach. Poukázal také na to, že ani před eurovolbami nedávaly průzkumy Svobodným naději na vstup do Evropského parlamentu.

Svobodní chtějí podle Macha do sněmovní kampaně investovat řádově miliony korun, což v porovnání s parlamentními stranami bude skromnější. Představit se chtějí mimo jiné na 200 billboardech a prostřednictvím letáků, na jejichž rozdávání se chce Mach osobně podílet. Chce bojovat mimo jiné proti byrokracii, za snížení daní a za odchod ČR z EU.

Islámští teroristé nás honí po ulicích jak zajíce, EU paralyzuje korektnost, říká velvyslanec Kmoníček

Dvaačtyřicetiletý politik rezignoval na funkci europoslance k 31. srpnu. V Evropském parlamentu ho nahradí jednašedesátiletý Jiří Payne, někdejší poslanec a náměstek ministra obrany za ODS.

SDÍLET
sinfin.digital