Volby: 2017Slovensko se stává proevropským ostrovem ve střední Evropě, tvrdí Fico. Chce do jádra EU | info.cz

Články odjinud

Slovensko se stává proevropským ostrovem ve střední Evropě, tvrdí Fico. Chce do jádra EU

Slovensko se stává proevropským ostrovem v rámci regionu střední Evropy, řekl dnes slovenský premiér Robert Fico v reakci na výsledky parlamentních voleb v České republice.

 

"Nikdy jsem si nedovolil komentovat vnitřní politický život v jiných zemích a ani to dělat nebudu. Dovolím si komentovat vnitřní politický život na Slovensku. Chci s velkou radostí konstatovat, že se stáváme jakýmsi proevropským ostrovem v tomto regionu," řekl Fico po schůzce se slovenským prezidentem, předsedou parlamentu a místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem.

Slovenští politici na společné schůzce hovořili i o zahraničněpolitické orientaci Slovenska. Fico i prezident Andrej Kiska v minulosti opakovaně mluvili o potřebě začlenění Slovenska do takzvaného jádra EU.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud