Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Soukupova TV Barrandov nahrává Babišovi, tvrdí RRTV. Jen shoda náhod, oponuje mediální magnát

Soukupova TV Barrandov nahrává Babišovi, tvrdí RRTV. Jen shoda náhod, oponuje mediální magnát

Soukupova televize Barrandov začíná připomínat volební štáb hnutí ANO, všimla si Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Regulátor českých audiovizuálních médií proto majitele televize Jaromíra Soukupa napomenul za to, že v jeho pořadu ‚Duel Jaromíra Soukupa‘ se od května do června pokaždé vyskytovali zástupci hnutí ANO Andreje Babiše. Soukupova televize tím podle Rady porušila zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání tím, že nezajistila objektivitu ve svých zpravodajských a publicistických pořadech. Mediální magnát se však hájí: „Je to jen shoda náhod.“

Sedm pořadů Duel odvysílaných mezi 11. květnem a 22. červnem rozhodně nereflektovalo současnou politickou situaci. Ačkoliv televize měla zajistit vyváženost stranické příslušnosti svých hostů, u mikrofonu se sedmkrát objevil zástupce z hnutí ANO. Ostatní politické strany už přišly zkrátka, ČSSD byla pozvána třikrát, ODS dvakrát a KSČM s hnutím STAN pouze jednou.

„Tím se provozovatel dopustil porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti, zejména aby nebyla v celku vysílaného programu jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí,“ citovala RRTV vysílací zákon.

Jenže podle Soukupa nebylo zvýhodňování hnutí ANO úmyslné. „Je pravda, že v některých případech svou účast některé politické strany opakovaně odřekly, a tím se frekvence politických stran, které naše pozvání přijaly, zvýšila. V žádném případě však nešlo o záměrně jednostranné zvýhodňovaní určité politické strany či hnutí. V našich zpravodajských a politicko-publicistických pořadech vždy dbáme zásad objektivity a vyváženosti,“ komentoval vyjádření Rady generální ředitel Barrandova a moderátor Duelu Soukup.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dala Soukupovi týdenní lhůtu na nápravu situace, nicméně vzhledem k tomu, že pořady již byly odvysílány, je tato lhůta bezpředmětná.

Český regulátor radií a televizí si rovněž povšimnul, že v programu ‚Duel Jaromíra Soukupa‘ byl bez patřičného označení umístěn takzvaný product placemnent (forma reklamy, pozn. red.), a žádá po majiteli televize vysvětlení. Podle serveru Mediář se jedná o agitační plakáty politické strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek