Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Strmý pád ČSSD. U voličů jí předběhla už i ODS a komunisté

Strmý pád ČSSD. U voličů jí předběhla už i ODS a komunisté

Nejnovější průzkum voličských preferencí nedopadl pro ČSSD vůbec dobře. Pokud by se nyní konaly volby, skončila by sociální demokracie na čtvrtém místě s pouhými deseti procenty hlasů. 

Podle volebního modelu společnosti TNS Kantar, který se objevil v nedělních otázkách Václava Moravce na ČT, by volby vyhrálo hnutí ANO s 31, 5 procenty. Druhé místo by s velkým odstupem obsadila ODS, kterou by volilo 11, 5 procenta lidí. Třetí komunisté by dostali o procento méně.

Sociální demokracie premiéra Bohuslava Sobotky by skončila až na čtvrtém místě, volilo by jí pouhých 10 % lidí. Protože průzkum probíhal v květnu – tedy v době vládní krize – ukazuje se, že z ní ČSSD vyšla výrazně oslabena.

Do sněmovny by se s devíti procenty dostala i TOP 09, okamurovci s šesti procenty a také koalice lidovců a hnutí Starostové a nezávislí, která by o dvě procenta těsně překročila desetiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny.

„ČSSD si jako jediná ze současných parlamentních stran za poslední měsíc významně pohoršila, a to o dva procentní body. Naopak TOP 09 i KDU-ČSL zaznamenaly příliv podporovatelů,“ konstatoval dle serveru Novinky.cz TNS Kantar s tím, že u TOP 09 šlo o 2,5 procenta a lidovců 1,5 procenta.

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek