Telička se s Babišem rozešel ve zlém, jejich spolupráce definitivně končí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Telička se s Babišem rozešel ve zlém, jejich spolupráce definitivně končí

Telička se s Babišem rozešel ve zlém, jejich spolupráce definitivně končí

Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, kde dříve radil se zahraniční politikou a evropskými tématy. V rozhovoru pro deník E15 to uvedl předseda strany Andrej Babiš, Telička informaci potvrdil. „Byla to jeho iniciativa. S panem Teličkou jsme se názorově nepotkali,” uvedl Babiš. Favorit blížících se parlamentních voleb neuvedl, s kým bude v této oblasti dále spolupracovat.

Teličku zveřejnění informace z Babišovy strany překvapilo. „Byli jsme domluveni, že ji zveřejníme až po volbách. Nechtěl jsem vstupovat do předvolební kampaně, která v tuto chvíli má dost nekulturní parametry,” řekl serveru E15.cz Telička.

Podle původního plánu se na konkrétní podobě ukončení spolupráce s Babišem měl domluvit na osobní schůzce po volbách. „Po ní jsem připraven se vyjádřit podrobněji,” uvedl bývalý eurokomisař. Ve zbytku volebního období chce naplňovat program hnutí ANO, se kterým v evropských volbách kandidoval.

O vztahu s Babišem Telička mluvil nedávno v rozhovoru pro INFO.CZ:

1080p 720p 360p

Definitivní rozchod následuje po delším období neshod mezi oběma politiky. Telička se nezapojil do přípravy programu pro parlamentní volby, dostal se i do verbálních sporů s některými členy hnutí ANO.

Pokračování článku čtěte na E15.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.