Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Test preferencí před prázdninami: ANO vede o parník, ČSSD v potížích, koalice mimo sněmovnu

Test preferencí před prázdninami: ANO vede o parník, ČSSD v potížích, koalice mimo sněmovnu

Pokud by se nyní konaly volby, vyhrálo by je s velkým náskokem hnutí ANO. V červnovém průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by ho volilo 33, 5 procent respondentů. Sociální demokraté obsadili až čtvrtou příčku s pouhými deseti procenty. Koalice KDU-ČSL a STAN by se do sněmovny vůbec nedostala.

 

Kdyby se nyní konaly volby, hnutí ANO by získalo 33,5 procenta hlasů, druhá by skončila ODS s 11 procenty, třetí komunisté s 10,5 procenta a ČSSD by byla čtvrtá s deseti procenty. Do sněmovny by se také dostala TOP 09 se 7,5 procenty a SPD Tomio Okamury rovněž se 7, 5 procenty.

Koalice KDU-ČSL by sice také dostala 7, 5 procenta, ale do sněmovny by se nedostala. Platí pro ní desetiprocentní hranice, do níž jí chybí pár procent. Před branami sněmovny by rovněž zůstali Piráti se 4 procenty i Zelení, které by volila pouhé dvě procenta respondentů.

Oproti květnovému průzkumu získalo hnutí ANO o dva procentní body více. Pravicová ODS ztratila půl procentního bodu, komunisté i sociální demokraté si udrželi stejná čísla. Měsíc po vládní krizi tak nepřinesl průzkum voličských preferencí společnosti TNS Kantar výraznou změnu.

Průzkum také ukázal, že měsíc po vládní krizi se důvěra občanů v kabinet Bohuslava Sobotky nezlepšila. Oproti květnu poklesla důvěra ve vládu o další tři procentní body na 23 procent důvěřujících, kladně politickou situaci nadále hodnotí jenom 14 procent dotázaných.

Šetření probíhalo mezi 5. a 25. červnem a zúčastnilo se ho 1200 respondentů.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek