„Úplná kachna.“ Babiše zaskočilo, že mu má ve vládě kulturu vést Eliška Kaplicky

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hledá, kdo bude v jeho menšinové vládě šéfovat kultuře. V rozhovoru pro deník Právo dříve uvedl, že se mu „hlásí mraky lidí“. Jak později napsal server Aktuálně.cz, vážným adeptem byla Eliška Kapilicky Fuchsová. Filmové producentce, dokumentaristce a vdově po architektu Janu Kaplickém měl místo nabídnout sám Babiš. Ten to ale obratem popřel.

„Zatím jsem na to ještě nereagovala, takhle rychlé to jistě nebude, stanovisko chci zaujmout během několika dnů,“ odpověděla deníku Kaplicky Fuchsová, která je také pražskou zastupitelkou za hnutí ANO. Jasně tak naznačila, že ji šéf hnutí ANO oslovil s nabídkou.

Stropnický na obraně pokračovat nebude, potvrdil Babiš. Má jasno o financích, na kulturu se mu „hlásí mraky lidí“

Ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě ji nemá v úmyslu nabídnout. „Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal ani nepamatuji,“ řekl Právu Babiš. „Ta zpráva je úplná kachna,“ odmítl rázně spekulace.

Kaplicky Fuchsová dříve prohlásila, že se rozhodne podle celkové politické situace. „Nechtěla bych to příliš komentovat, veškeré informace jsou na panu Babišovi,“ dodala.

Zemanova rakovina je výmysl, ujišťuje Hrad. Politika, který s tím přišel, zažaloval

Kaplicky Fuchsová vystudovala pražskou FAMU. Natočila dokument Oko nad Prahou o projektu nové budovy Národní knihovny, který navrhl její manžel. Jejím dosavadním největším politickým úspěchem bylo zvolení do pražského zastupitelstva v roce 2014.

SDÍLET
sinfin.digital