Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Úplná kachna.“ Babiše zaskočilo, že mu má ve vládě kulturu vést Eliška Kaplicky

„Úplná kachna.“ Babiše zaskočilo, že mu má ve vládě kulturu vést Eliška Kaplicky

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hledá, kdo bude v jeho menšinové vládě šéfovat kultuře. V rozhovoru pro deník Právo dříve uvedl, že se mu „hlásí mraky lidí“. Jak později napsal server Aktuálně.cz, vážným adeptem byla Eliška Kapilicky Fuchsová. Filmové producentce, dokumentaristce a vdově po architektu Janu Kaplickém měl místo nabídnout sám Babiš. Ten to ale obratem popřel.

„Zatím jsem na to ještě nereagovala, takhle rychlé to jistě nebude, stanovisko chci zaujmout během několika dnů,“ odpověděla deníku Kaplicky Fuchsová, která je také pražskou zastupitelkou za hnutí ANO. Jasně tak naznačila, že ji šéf hnutí ANO oslovil s nabídkou.

Ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě ji nemá v úmyslu nabídnout. „Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal ani nepamatuji,“ řekl Právu Babiš. „Ta zpráva je úplná kachna,“ odmítl rázně spekulace.

Kaplicky Fuchsová dříve prohlásila, že se rozhodne podle celkové politické situace. „Nechtěla bych to příliš komentovat, veškeré informace jsou na panu Babišovi,“ dodala.

Kaplicky Fuchsová vystudovala pražskou FAMU. Natočila dokument Oko nad Prahou o projektu nové budovy Národní knihovny, který navrhl její manžel. Jejím dosavadním největším politickým úspěchem bylo zvolení do pražského zastupitelstva v roce 2014.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek