Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V čele lidovců zůstane Bělobrádek. Vyslechl si ostrý proslov Čunka a pak získal 84 % hlasů

V čele lidovců zůstane Bělobrádek. Vyslechl si ostrý proslov Čunka a pak získal 84 % hlasů

Post předsedy vládní KDU-ČSL obhájil na volebním sjezdu strany Pavel Bělobrádek. Získal 227 z 270 hlasů, celkem 84 %. Proti Bělobrádkovi se na poslední chvíli v boji o předsednické křeslo postavil hejtman Jiří Čunek, který v obsáhlém kandidátském projevu mnohdy volil poměrně ostrá vyjádření. Lidovci dříve potvrdili volební koalici s hnutím STAN.

Udělám maximum toho, co je v mých silách a je v mých schopnostech, a někdy i víc, abychom byli úspěšní a aby KDU-ČSL dobře prosperovala. Protože bude-li dobře prosperovat KDU-ČSL a bude úspěšná, bude to ve prospěch všech obyvatel České republiky,“ řekl po zvolení Bělobrádek.

Bělobrádek stranu povede do podzimních voleb, ve kterých jí půjde o hodně. Svoji budoucnost lidovci na sjezdu definitivně spojili s hnutím STAN, se kterým budou v koalici. To v praxi znamená, že potřebují získat zatím nejistých deset procent. 

Bělobrádek v kandidátském projevu prohlásil, že cílem strany musí být úspěch v podzimních volbách, aby měla co největší vliv na budoucnost Česka. O něm samotném se – pokud koalice uspěje – mluví mezi spolustraníky jako o možném příštím premiérovi.

Bělobrádek uvedl, že se lidovci musí držet svých tradičních priorit, jako je rodinná politika nebo podpora solidarity. Zároveň ale podle něj strana musí podporovat vzdělávání, které je klíčem pro budoucí prosperitu. Vyslovil se také pro zjednodušení zákonů a zajištění větší vymahatelnosti práva.

Před hlasováním si Bělobrádek spolu s dalšími lidovci vyslechl obsáhlý a mnohdy kritický kandidátský projev Jiřího Čunka, který se rozhodl na poslední chvíli o funkci v čele strany ucházet. Kladl důraz na zvýšení porodnosti, zmínil obnovení základní vojenské služby a burcoval stranu k větší ráznosti. „Spoustu z těch věcí už řešila vláda nebo je máme ve svém programu a dlouhodobě o nich diskutujeme,“ odrážel Bělobrádek jeho výhrady po zvolení v prvním rozhovoru pro ČT24.

1080p 720p 480p 360p 240p
Vláda s Babišem? Práce na jatkách byla dobrá příprava, říká vicepremiér Bělobrádek

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek