Volby 2017: ČSSD v Cerhenicích opět navrhuje vstup Paroubka zpět do strany | info.cz

Články odjinud

V poražené ČSSD už zase vyvolávají buldozera Paroubka. Připomeňte si, jakou scénou to dopadlo minule

Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku v souvislosti s volební prohrou ČSSD oprášili požadavek na vstup bývalého předsedy ČSSD a někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Vyzývají pražský výbor sociální demokracie, aby Paroubkovo přijetí do místní organizace v Cerhenicích neblokoval. ČTK to řekl předseda ČSSD na Kolínsku a cerhenický starosta Marek Semerád. Pražští sociální demokraté sdělili, že se otázkou znovupřijetí Paroubka do strany v tuto chvíli nebudou zabývat.

O přijetí Paroubka se Cerheničtí pokoušeli už v létě, narazili ale na odmítavý postoj pražských kolegů. Opětovný vstup do strany musí podle stanov schválit Paroubkova původní domovská organizace a také příslušný okresní a krajský výkonný výbor. Pražský výbor sociální demokracie ale Paroubkův návrat zamítl. Podle Semeráda by pražští sociální demokraté měli po prohraných volbách učinit sebereflexi a své stanovisko přehodnotit.

Výsledkem sněmovních voleb se v sobotu zabýval okresní výkonný výbor sociální demokracie v Kolíně. Jeho členové přijali usnesení týkající se Paroubka, které pošlou pražským kolegům. „Žádáme je, aby přehodnotili své stanovisko a umožnili Jiřímu Paroubkovi, aby mohl vstoupit k nám do místní organizace,“ uvedl Semerád.

Letní pokus o návrat Paroubka do strany narazil na ostrý nesouhlas stranických špiček a vyvolal emotivní při. Paroubka následně začaly stále víc pobuřovat dotazy na to, co pokusem sleduje a jaké jsou jeho motivace, což vyvrcholilo například v rozhlasovém rozhovoru:

Paroubek utekl z živého přenosu: Kvůli otázkám na jeho (ne)návrat do ČSSD autor: Český rozhlas Plus/pořad Interview Plus

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

ČSSD skončila ve volbách se ziskem 7,27 procenta hlasů až šestá, jasně vyhrálo hnutí ANO, které dostalo 29,64 procenta. V Praze sociální demokraty volilo 5,57 procenta lidí. Debakl utrpěla ČSSD i ve Středočeském kraji, kde jí náleží sedmé místo a 6,63 procenta hlasů. Semerád míní, že kdyby středočeští sociální demokraté vsadili na jiného lídra než Jana Hamáčka, mohl být volební výsledek lepší.

Vše o sněmovních volbách čtěte zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud