Vezměte si volební lístky raději z domu, radí komise. Zásoby jim rychle ubývají

První volební den ještě neskončil a v některých okrscích už docházely volební lístky. Na Praze 6 už dokonce lidem doporučují, aby nespoléhali na zásoby v místnostech a vzali si s sebou radši lístky, které jim už v předchozích dnech přišly do schránky.

„Lidé jdou často volit rovnou z práce a nemají lístky s sebou, protože předpokládají, že je dostanou od komise,“ vysvětluje pro INFO.CZ mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Komise v této městské části už údajně rozdaly více než polovinu dostupných sad volebních lístků. Proto doporučují, aby si lidé radši brali lístky, které jim přišly domů do schránky, a nespoléhali se na zásoby u uren.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Rychle se tenčící zásoby lístků dle mluvčího způsobilo také značné množství lidí, kteří přišli do místností na Praze 6 odevzdat svůj hlas s voličským průkazem.

Pravděpodobně ale nehrozí, že by lístky došly. „V sobotu předpokládáme, že situace bude lepší. Lidé budou asi většinou chodit rovnou z domu, takže si lístky vezmou vlastní,“ doplňuje Šrámek, který ubezpečuje, že zásoby ještě jsou.

Volby 2017: Česko má první den za sebou. V Praze byla zatím nadprůměrná účast

Na Praze 6 byla ve 20:30 volební účast přes 46 %, což je stejná míra účasti jako při volbách v roce 2013 ve stejném čase.

SDÍLET
sinfin.digital