Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman demisi přijme a premiérem bude Bělobrádek, věří sázkaři

Zeman demisi přijme a premiérem bude Bělobrádek, věří sázkaři

Prezident Miloš Zeman podle bookmakerů sázkových společností přijme demisi vlády. Po vyjádření předsedy ANO Andreje Babiše po dnešní odpolední schůzce s prezidentem klesl kurz na tuto možnost na 1,05:1. Babiš řekl, že Zeman přijme demisi vlády, kterou mu má ve čtvrtek předat premiér Bohuslav Sobotka. Premiérem se podle bookmakerů stane předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Na jeho jmenování se kurzy od úterý výrazně snížily, nyní se pohybují od 2,5:1 do 3:1. Úřednickou vládu prezident podle bookmakerů nesestaví (4:1 až 5:1), předčasné volby spíše nebudou.

„Ještě v úterý navečer to vypadalo, že staronovým premiérem zůstane i přes podanou demisi vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) s kurzem 2:1. Aktuálně to vypadá tak, že Sobotka je až třetí vzadu. A možná překvapivým favoritem bookmakerů a sázkařů je Bělobrádek," sdělil mluvčí Tipsportu Václav Sochor. Důvod je podle něj prostý. „Výši kurzů ovlivňuje mimo jiné i zájem sázkařů a ti skutečně ve velkém sázejí právě na Bělobrádka, což žene jeho kurz dolů," doplnil.

Ještě v úterý večer měl předseda lidovců kurz 10:1. Aktuálně klesl u Tipsportu na 2,5:1, u Fortuny na 3:1. Na druhém místě je v Tipsportu předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš (2,7:1), u Fortuny je ovšem až třetí (6,5:1). Kurzy na premiéra Sobotku se pohybují od 3,25:1 do 4:1. Šance předsedů KSČM Vojtěcha Filipa (50:1), ODS Petra Fialy a TOP 09 Miroslava Kalouska (oba 100:1) je podle bookmakerů minimální.

Volby jsou zatím vypsány na 20. až 21. října. Na to, že budou předčasné volby, má Tipsport kurz 5,5:1, Fortuna 8:1. „Bookmakeři nepočítají ani s předčasnými volbami, ani s úřednickou vládou," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Na možnost, že by se do vlády dostali komunisté, vypsal Tipsport kurz 10:1. Na to, že vláda zůstane v současném složení, se dá ve Fortuně vsadit za 4,5:1.

Premiér Sobotka v úterý odpoledne oznámil svůj úmysl podat do konce týdne demisi kabinetu. Důvodem je nespokojenost předsedy vlády s Babišem a s jeho vysvětlením nejasností kolem podnikání. Sobotka zmínil jako jednu z možností pokračování vlády s nynějšími partnery, ale bez Babiše coby ministra financí. Babiš by za nejlepší řešení považoval, aby vláda dovládla v demisi do řádných parlamentních voleb. Jeho hnutí ANO v úterý Sobotkův krok kritizovalo. Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek řekl, že vypsání předčasných voleb by bylo nešikovné.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek