Zeman pohřbívá Sobotku. Rozdělení jeho funkcí mezi ostatní je prý rozumné | info.cz

Články odjinud

Zeman pohřbívá Sobotku. Rozdělení jeho funkcí mezi ostatní je prý rozumné

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Jihočeského kraje řekl, že by odchod Bohuslava Sobotky z vedení ČSSD považoval za rozumný. Stejně tak pak uvítal variantu, že stranu povede statutární místopředseda Milan Chovanec a volebním lídrem se stane ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. 

O osudu Bohuslava Sobotky v čele strany v tuto chvíli rozhoduje grémium strany, podle informací INFO.CZ ale současný předseda funkci pravděpodobně opustí. Chovanec už před jednáním řekl, že je důležité, aby se strana za novým lídrem sjednotila. 

Chovanec dnes uvedl, že v minulých dvou týdnech se Sobotkou několikrát debatoval. „Všechny debaty byly racionální a všechny směřovaly k tomu, co je výhodné pro sociální demokracii," uvedl Chovanec. Podle něj dnes na grémium Sobotka přijde s návrhem, který si dobře rozmyslel a který je rozumný. "Jsem zvědav s čím přijde, byť to tuším," řekl Chovanec.

Sobotka dnes krátce novinářům řekl, že grémiu bude jednat o tom, v jaké je strana kondici krátce před volbami. „Očekávám hlubokou a zásadní debatu v užším vedení strany, co můžeme udělat všechno pro to, abychom zlepšili pozice sociální demokracie před parlamentními volbami," řekl Sobotka.

Chovanec příliš nechtěl před jednáním grémia odpovídat na dotazy, zda by měl Sobotkazůstat předsedou strany, nebo zda je připraven nahradit ho ve vedení ČSSD. ČSSD podle něj potřebuje přestat řešit vnitřní problémy veřejně. "Pokud budeme řešit sami sebe tak ani těch deset procent, které dnes v průzkumech máme, nemusí být konečných směrem dolů," poznamenal Chovanec.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud