Zeman pohřbívá Sobotku. Rozdělení jeho funkcí mezi ostatní je prý rozumné | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman pohřbívá Sobotku. Rozdělení jeho funkcí mezi ostatní je prý rozumné

Zeman pohřbívá Sobotku. Rozdělení jeho funkcí mezi ostatní je prý rozumné

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Jihočeského kraje řekl, že by odchod Bohuslava Sobotky z vedení ČSSD považoval za rozumný. Stejně tak pak uvítal variantu, že stranu povede statutární místopředseda Milan Chovanec a volebním lídrem se stane ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. 

O osudu Bohuslava Sobotky v čele strany v tuto chvíli rozhoduje grémium strany, podle informací INFO.CZ ale současný předseda funkci pravděpodobně opustí. Chovanec už před jednáním řekl, že je důležité, aby se strana za novým lídrem sjednotila. 

Chovanec dnes uvedl, že v minulých dvou týdnech se Sobotkou několikrát debatoval. „Všechny debaty byly racionální a všechny směřovaly k tomu, co je výhodné pro sociální demokracii," uvedl Chovanec. Podle něj dnes na grémium Sobotka přijde s návrhem, který si dobře rozmyslel a který je rozumný. "Jsem zvědav s čím přijde, byť to tuším," řekl Chovanec.

Sobotka dnes krátce novinářům řekl, že grémiu bude jednat o tom, v jaké je strana kondici krátce před volbami. „Očekávám hlubokou a zásadní debatu v užším vedení strany, co můžeme udělat všechno pro to, abychom zlepšili pozice sociální demokracie před parlamentními volbami," řekl Sobotka.

Chovanec příliš nechtěl před jednáním grémia odpovídat na dotazy, zda by měl Sobotkazůstat předsedou strany, nebo zda je připraven nahradit ho ve vedení ČSSD. ČSSD podle něj potřebuje přestat řešit vnitřní problémy veřejně. "Pokud budeme řešit sami sebe tak ani těch deset procent, které dnes v průzkumech máme, nemusí být konečných směrem dolů," poznamenal Chovanec.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.