Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman pozval rozhádanou koalici do Liberce. Ve chvíli, kdy Sobotka odlétal

Zeman pozval rozhádanou koalici do Liberce. Ve chvíli, kdy Sobotka odlétal

Prezident Miloš Zeman pozval předsedy všech koaličních stran na jednání. Má se uskutečnit dnes v 19:30 v Grand Hotelu Imperial v Liberci. ČTK to sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident je od úterka na návštěvě Libereckého kraje. termín navržené schůzky ale koliduje se zahraniční cestou premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) do Lucemburska, který tam už odletěl. Podle Ovčáčka už schůzku potvrdil šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Za ČSSD a místo premiéra má do Liberce vyrazit místopředseda srtany Milan Chovanec.

„Prezident republiky Miloš Zeman ve středu dne 10. května 2017 pozval předsedu vlády a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, prvního místopředsedu vlády, ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka ke společnému jednání, a to na 19:30 v Grand Hotelu Imperial v Liberci," uvedl Ovčáček.

Na twitteru Ovčáček následně napsal, že Babiš na schůzku přijede.

Hrad pozvání zveřejnil jen pár minut před tím, než Sobotka odlétěl do Lucemburska na dvoudenní návštěvu. Podle informací ČTK letadlo s předsedou vlády odstartovalo z kbelského letiště před 15:00. Večer se Sobotka má setkat s lucemburským premiérem Xavierem Bettelem.

ČT24 s odkazem na mluvčího vlády Martina Ayrera informovala o tom, že za ČSSD na večerní schůzku do Liberce zamíří ministr vnitra a statutární místopředseda strany Milan Chovanec. 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek