Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman se sešel s dalšími kandidáty do Babišovy vlády. V Lánech byli Schillerová a Metnar

Zeman se sešel s dalšími kandidáty do Babišovy vlády. V Lánech byli Schillerová a Metnar

Prezident Miloš Zeman přijal během dnešního odpoledne na zámku v Lánech další dva kandidáty na ministerský post v menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání s kandidátkou na ministryni financí Alenou Schillerovou dorazil po 14:30 do Lán kandidát na ministra vnitra Lubomír Metnar (oba za ANO). Hrad o tom informoval na twitteru. Prezident mluví s kandidáty na vládní pozice o jejich prioritách v resortech.

Po jmenování předsedy ANO Babiše premiérem Zeman oznámil, že se chce postupně setkat se všemi nováčky v menšinovém kabinetu, který Babiš sestavuje. Jednat nebude prezident s pěticí ministrů ANO, kteří působili i v současné vládě. Zdůvodnil to tím, že je zná a je s jejich prací spokojen.

Ve čtvrtek do Lán dorazily kandidátky na ministryně práce a pro místní rozvoj Jaroslava Němcová a Klára Dostálová. Obě po schůzce se Zemanem řekly, že se s ním v názoru na priority svých ministerstev shodly. Zbývajících pět kandidátů na ministry po dnešních schůzkách se Schillerovou a Metnarem přijme Zeman v neděli a v pondělí. Celý kabinet se chystá jmenovat ve středu.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek