ANO dá do kampaně před evropskými volbami 30 milionů, ostatní strany jen zlomek | info.cz

Články odjinud

ANO dá do kampaně před evropskými volbami 30 milionů, ostatní strany jen zlomek

Sněmovní strany dají do kampaně před květnovými volbami do Evropského parlamentu většinou jednotky milionů. Výjimku představuje hnutí ANO, které počítá s výdaji kolem 30 milionů. Informoval o tom deník E15.

Za kampaně před evropskými volbami mohou strany podle zákona utratit maximálně padesát milionů korun. Limitu se však letos nepřiblíží zřejmě žádný kandidující subjekt. Vládní hnutí ANO v posledních letech utrácí za kampaně tradičně nejvíce peněz a nejinak je tomu i letos. „Budeme se zřejmě pohybovat nad polovinou zákonného limitu, kolem 30 milionů korun,“ řekl manažer ANO a poslanec Jan Richter deníku E15.

Po ANO má nejvyšší rozpočet ODS, která počítá s deseti miliony. Občanští demokraté věří, že do Bruselu dostanou až pět svých zástupců. Česko zastupuje v Evropském parlamentu 21 europoslanců.

Ostatní sněmovní strany plánují vložit do voleb jen jednotky milionů. Vládní ČSSD například plánuje investovat 8,1 milionu korun, což je podstatně méně než před pěti lety, kdy strana utratila zhruba 25 milionů korun.

Pokračování článku na webu E15.cz >>> 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud