Bartoš z Pirátů: Chceme být alternativou k Babišovi a ANO | info.cz

Články odjinud

Bartoš z Pirátů: Chceme být alternativou k Babišovi a ANO

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v bouřlivě přijatém a několikrát potleskem přerušeném projevu zhodnotil poslední rok Pirátů v české politice a předestřel cíle do nejbližší budoucnosti. Explicitně se přihlásil ke středové a liberálně ukotvené pozici. Piráti podle něj musí být vyzyvatelem a alternativou k hnutí ANO. Bartoš delegátům jasně řekl, že chtějí po příštích volbách sestavovat vládu. Vyhrát chtějí také volby do Evropského parlamentu.

Bartoš pro svou stranu vytyčil tři základní cíle: 1. Piráti podle něj budou dělat natolik dobrou a chytrou politiku, že zůstanou lídrem liberálního středu a okolí. 2. Piráti podle něj musí vytipovat a oslovit nové voličské skupiny. „Využijeme přitom toho, že děláme racionální liberální středovou politiku pro celou společnost,“ řekl. A za třetí: Piráti podle něj musí pracovat na vytvoření potenciálních koaličních partnerů do budoucna, kteří budou mít v čele poctivé a kompetentní politiky.

„V roce 2019 budeme usilovat o maximální počet pirátských europoslanců a získání silného slova v názorově nejbližší frakci. O rok později, v roce 2020, budeme usilovat o vstup do zastupitelstev všech krajů a posílení senátního klubu. V neposlední řadě, v roce 2021, chceme vyhrát parlamentní volby a sestavit vládu,“ zakončil Bartoš projev za bouřlivého potesku delegátů, kterých se do Tábora sjelo necelých čtyřista.

Ještě předtím Bartoš připomněl, že se během loňského roku počet členů a členek České pirátské strany vyhoupl z 537 na téměř 900. Předseda Pirátů se také vrátil k loňským a předloňským volbám: „Máme zastoupení v obou komorách Parlamentu ČR. V Senátu nás reprezentují tři senátorky a senátoři, v Poslanecké sněmovně Piráti pracují v třetím největším poslaneckém klubu v počtu 22 poslankyň a poslanců. Po loňských komunálních volbách usedlo na radnice celkem 358 pirátských zastupitelek a zastupitelů.“

Připomněl také, že Pirátům od předloňských sněmovních voleb setrvale rostou preference. „To z nás dělá faktické lídry opozice. Je to výraz obrovské důvěry občanů a společně s tím i adekvátní odpovědnosti. V nadcházejících volbách chceme být vyzyvatelé a alternativou hnutí ANO,“ nepochybuje Bartoš. Pokud jde o program, zopakoval, že Piráti usilují o svobodnou, vzdělanou a digitálně propojenou společnost. „Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.”

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud