Billboardy proti Babišovi prověří dohledový úřad. Autory zajímá, zda zasáhli do kampaně | info.cz

Články odjinud

Billboardy proti Babišovi prověří dohledový úřad. Autory zajímá, zda zasáhli do kampaně

Billboardy proti Babišovi prověří dohledový úřad. Autory zajímá, zda zasáhli do kampaně
 

Možného zásahu do kampaně před volbami do Evropského parlamentu se mohli dopustit organizátoři billboardové akce Stydím se za svého premiéra, která cílí na šéfa ANO Andreje Babiše. Na jejich žádost to začne zkoumat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Informoval o tom deník E15.

Do kampaně Stydím se za svého premiéra se zapojilo přes sto lidí. Má pokračovat na sociálních sítích. Plachty by také mohly být umístěny na nemovitostech zájemců, informuje E15. Teď se ale iniciativa dostává i do zorného pole úřadu dohlížejícího na politické kampaně v Česku – na vlastní žádost.

„Zatím máme neoficiální informaci, že bychom nemuseli být takzvanou třetí registrovanou stranou. Tedy subjektem, který zasahuje do eurokampaně,“ řekl majitel firmy Produkujeme a bývalý volební manažer TOP 09 Jaroslav Poláček, který akci organizuje. „Chceme ale písemné stanovisko úřadu,“ dodal.

Čtěte víc na stránkách e15.cz >>>

Jaroslav PoláčekJaroslav Poláčekautor: Jan Provazník

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud