Sociální demokraty povede do eurovoleb Poc. Prostor dostali také mladí | info.cz

Články odjinud

Sociální demokraty povede do eurovoleb Poc. Prostor dostali také mladí

Kandidátku ČSSD do evropských voleb povede europoslanec Pavel Poc. Druhou na kandidátce bude další europoslankyně ČSSD Olga Sehnalová. Novinářům to řekl dnes po jednání ústředního výkonného výboru strany předseda Jan Hamáček.

Na dalších místech kandidátky budou předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček, bývalá europoslankyně Zuzana Brzobohatá a Pavel Kawulok. Šestici doplňuje místopředsedkyně Mladých sociálních demokratů Daniela Vašátková.

ČSSD má nyní v europarlamentu čtyři poslance. Podle Hamáčka je reálné tento výsledek obhájit.

"Kandidátka odráží personální složení, kterou politika sociální demokracie razí," uvedl Hamáček. Vyváženě jsou zastoupeny muži i ženy.

Ústřední výkonný výbor se dnes věnoval i navrhovaným změnám stanov. Návrhy, které by zeštíhlily vrcholné orgány strany, by měl projednat březnový sjezd strany.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud