Fiala vyzval k účasti ve volbách. A zkritizoval sliby ANO | info.cz

Články odjinud

Fiala vyzval k účasti ve volbách. A zkritizoval sliby ANO

V závěru kampaně před komunálními a senátními volbami vyzval dnes předseda opoziční ODS Petr Fiala občany k účasti na hlasování a kritizoval vládu hnutí ANO a ČSSD podporovanou komunisty jako neschopnou. Volby podle něj mohou být signálem, že lidé nechtějí vyměnit svobody za "příslib koblih s třešněmi". Zopakoval, že hlasování bude střetem dvou světů, jednoho, který spoléhá ve všem na premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, a druhý, který představují aktivní a pracovití komunální politici. Nejsilnější alternativou vůči ANO je ODS, prohlásil Fiala.

"Jeden svět je světem, kde propojení vládní, ekonomické a mediální moci rozjelo kampaň opakovaných restartů, opakovaných slibů a opakované mlhy snů. A druhý svět je světem lidí, kteří ve své obci, ve svém městě nebo ve svém senátorském obvodu doposud prokázali výsledky," uvedl Fiala na závěrečné předvolební akci v Praze.

S odkazem na blížící se 100. výročí vzniku republiky uvedl, že cílem občanských demokratů je, aby Česko navázalo na odkaz úspěšné první republiky. Babišova vláda podle něj pro to nedělá vůbec nic. Volby budou také hodnocením spolupráce hnutí ANO s komunisty, kteří podpořili vznik menšinového kabinetu.

Průzkumy agentur ukazovaly, že ANO se dlouhodobě těšilo největší podpoře s náskokem před ODS a Piráty. Dnešek je poslední den před hlasováním, kdy mohou být data o preferencích voličů zveřejněna. ANO má podle průzkumu společností Kantar TNS a Median pro Českou televizi z přelomu srpna a září šanci díky nejvyššímu volebnímu potenciálu obhájit vítězství v Brně a Ostravě. V Praze ale nejvíce lidí zvažovalo volbu Pirátů a ODS. ANO skončilo v hlavním městě až čtvrté těsně za koalicí Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09, STAN a KDU-ČSL.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud