Hilšer se při kandidatuře do Senátu opírá o cizí peněženky. Lidé mu za měsíc přispěli čtvrt milionu | info.cz

Články odjinud

Hilšer se při kandidatuře do Senátu opírá o cizí peněženky. Lidé mu za měsíc přispěli čtvrt milionu

Bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer oznámil, že mu lidé za necelý měsíc přispěli požadovaným čtvrtmilionem korun na kandidaturu do Senátu. Získáním této částky lékař Hilšer podmiňoval své zapojení do volebního souboje v Praze 2. K dnešku mu na kampaň prostřednictvím crowdfundingu přispělo pět stovek lidí, shromážděná částka činila zhruba 276.000 korun.

"Rozhodli jste se vyslat obyčejného člověka do boje o Senát. A já jdu. Děkuju moc," uvedl Hilšer na svém twitterové účtu. Lidé mu budou moci nadále přispět ještě během nadcházející pěti dní, podle výše příspěvku si mohou vybrat i různé odměny, mezi něž patřil i "med z Markova úlu". Ten už je ale rozebrán.

Hilšer se rozhodl do Senátu kandidovat za své nově založené "servisní" politické hnutí s názvem Marek Hilšer do Senátu. Jako člen horní komory by chtěl přispět mimo jiné ke změně stylu české politiky. Vadí mu sílící vliv populistů a extremistů, stejně jako "spojování komunistů s oligarchou" ve formě podpory KSČM vládě Andreje Babiše (ANO).

Ke kandidatuře do Senátu, který vnímá jako pojistku demokracie, přiměla Hilšera podpora lidí v prezidentské volbě, kde skončil pátý s podporou devíti procent voličů, když získal 455.000 hlasů. Mezi Hilšerovy soupeře bude patřit stávající senátor Libor Michálek (za Piráty) nebo herec Vladimír Kratina za ODS.

Kdyby Zeman neexistoval, do politiky bych nešel. Musíme před ním bránit ČT, řekl Marek Hilšer před prezidentskými volbami v pořadu Štrunc! autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud