Iniciativa protestuje proti billboardu SPD. Lži a polopravdy podle ní mění náladu ve společnosti | info.cz

Články odjinud

Iniciativa protestuje proti billboardu SPD. Lži a polopravdy podle ní mění náladu ve společnosti

Občanská iniciativa Štváče v Chrudimi nechceme protestuje proti billboardu SPD Tomia Okamury s nápisem Ne politickým neziskovkám, ne diktátu menšin. Chce docílit odstranění billboardu, který stojí u kruhové křižovatky U Guláška, pokud nebude vbrzku vyslyšena, uspořádá iniciativa u poutače veřejný happening. Konání shromáždění již na radnici nahlásila na neděli 23. září od 17:00, řekl ČTK jeden z představitelů iniciativy Tomáš Lavický.

Pardubická SPD se zatím ke kritice poutače nevyjádřila. "Poslali jsme to do Prahy, protože billboard jsme jako kraj nezařizovali. Uvidíme, jak se k tomu Praha vyjádří," řekla ČTK mluvčí krajské organizace SPD v Pardubicích Ivana Říhová Jarkovská.

"Neustále podsouvané lži a polopravdy zakořeňují a spolu s rozeštváváním postupně mění náladu ve společnosti, metodu 'rozděl a panuj' užívají vládychtiví už od dob starověkého Říma," uvedl Lavický. Podle něj je spojení "politické neziskovky" nesmyslné podobně jako blíže nespecifikovaný diktát menšin.

"Tomio Okamura zkouší demagogií, lhaním a štvaním, kam až je možné zajít a také z toho něco trhnout. Pokud nenarazí, bude pokračovat a tlačit na pilu, dokud to nezačne být považováno za normální," uvedli v tiskové zprávě organizátoři iniciativy.

V Chrudimi SPD v komunálních volbách nekandiduje, jako svého zástupce do senátních voleb v obvodu Chrudim vyslala bývalého generála české armády Hynka Blaška. Podle Lavického však poutač s volbami vůbec nesouvisí. Proto chce otevřený dopis poslat i Blaškovi. K prohlášení iniciativy se již na sociálních sítích připojilo kolem 150 lidí a neziskových organizací.

Iniciativa poslala krajské kanceláři SPD v Pardubicích otevřený dopis, kde vyzývá k odstranění billboardu. "Jako občany Chrudimi a členy nestátních neziskových organizací zde působících nás tato štvavá hesla hluboce urážejí. Chápeme-li politiku jako správu věcí veřejných, pak jde o snahu vytlačit občanské aktivity z veřejného prostoru a podřídit je vládnoucí moci," stojí v dopise.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud