Volby 2018 | Kandidátem ANO do Senátu bude v Brně ředitel ČRo Brno Ostrý. Chce hájit pozici veřejnoprávních médií | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kandidátem ANO do Senátu bude v Brně ředitel ČRo Brno Ostrý. Chce hájit pozici veřejnoprávních médií

Kandidátem ANO do Senátu bude v Brně ředitel ČRo Brno Ostrý. Chce hájit pozici veřejnoprávních médií

Kandidátem ANO do Senátu za obvod 59 Brno-město bude dosavadní ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý. Jako nezávislý kandidát chce v případě úspěchu řešit především pozici veřejnoprávních médií v době, kdy se ocitají pod silným tlakem některých politiků, řekl dnes na tiskové konferenci. Ostrému je 64 let a celý život působil v Českém rozhlase.

Aby nebyl nařčen, že ovlivňuje vysílání rozhlasu jako kandidát nejsilnější vládní strany, bude následující dva týdny na dovolené a další dva měsíce si vybere neplacené volno. „Během této doby budou také zrušené všechny pořady, na kterých jsem se podílel,“ řekl Ostrý. Na konci září mu končí ředitelský mandát, uvedl ale, že to není důvod pro vstup do politiky.

„Původně mělo být na místo ředitele vypsané výběrové řízení, ale bylo zrušeno a s vedením regionálních stanic vedlo vedení Českého rozhlasu pohovor a mandát mi byl přislíben. V případě neúspěchu mi nic nebrání se vrátit. V případě úspěchu by se to asi rozhlasu mohlo dotknout a navíc nejsem zvyklý dělat víc prací najednou,“ řekl Ostrý. Nyní bude pověřen vedením brněnského studia Jiří Kokmotos.

Podle brněnského primátora Petra Vokřála hledalo ANO silnou osobnost. „Jsem přesvědčen, že nám pomůže na celorepublikové úrovni v tématech, kde se může síla jeho osobnosti promítnout,“ řekl Vokřál.

„Život v médiích jsem naplnil po okraj a chtěl bych jim teď pomoct z druhé strany. Z politických kruhů slyším, že v politice chybí člověk, který se v nich vyzná. Já je znám zevnitř velmi dobře,“ řekl Ostrý.

Dále by se chtěl věnovat problémům střední a starší generace. „V ulicích Brna vidím spokojené mladé lidi, ale ne jejich rodiče a prarodiče. Chtěl bych pro ně něco udělat, ať jsou součástí toho, co se děje kolem nás,“ uvedl Ostrý.

Mezi jeho soupeři budou například rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který získal podporu čtyř stran - ODS, TOP 09, Strany zelených a Starostů a nezávislých, za KDU-ČSL s podporou Pirátů kandiduje kadeřník a jáhen Jan Špilar. ČSSD vyšle do voleb ředitele brněnského Centra sociálních služeb Armády spásy Pavla Kosorina. Za komunisty bude kandidovat bývalý automobilový závodník Oldřich Duchoň. Další jména zatím nejsou známá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018 - Senát

Termín Kandidáti Voličský průkaz Komunální volby 2018

Senátní volby se uskuteční 5. a 6. října 2018. Češi budou nové členy Horní komory Parlamentu volit v celkem 27 obvodech. Kandidovat chtějí současní senátoři, politici, aktivisté, ale i neúspěšní prezidentští kandidáti. Pokud v prvním kole v jednotlivých obvodech některý kandidát nezíská více než 50 % hlasů, bude se konat druhé kolo volby, pravděpodobně následující víkend.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.