Konkurence pro Drahoše a Sykovou: ČSSD nasadí do senátních voleb v Praze 4 onkoložku Skovajsovou | info.cz

Články odjinud

Konkurence pro Drahoše a Sykovou: ČSSD nasadí do senátních voleb v Praze 4 onkoložku Skovajsovou

ČSSD nasadí do říjnových senátních voleb v Praze 4 lékařku Mirku Skovajsovou, která se věnuje prevenci a léčbě rakoviny prsu. Je zakladatelkou prvního ze sedmi desítek screeningových mamografických center v zemi, předsedkyní Aliance žen s rakovinou prsu.

Mezi soupeře nestraničky Skovajsové budou patřit bývalý prezidentský kandidát někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš, Martin Dvořák za ODS nebo stávající senátorka za ČSSD Eva Syková, která by měla mandát obhajovat v barvách ANO. Skovajsová v primárních volbách ČSSD porazila Sykovou v tajném hlasování poměrem hlasů 19:12, uvedl Horálek.

Skovajsová by se chtěla zasadit o zachování prevence nemocí všeho druhu, udržení dostupnosti kvalitní péče pro všechny nebo o dobrou životní úroveň včetně bydlení. „Hodně mě trápí současný způsob fungování českého zdravotnictví, zejména nakládání s finančními prostředky. Často to musím vnímat až jako plýtvání veřejným pokladem, který dohromady vytváříme. I proto jsem se rozhodla bojovat o práci v Senátu,“ uvedla.

Skovajsová stojí v čele programu, díky němuž je všem ženám dostupná diagnostika i léčba prsní žlázy ve stejné kvalitě. Program pomohl snížit úmrtnost na toto onemocnění o jednu třetinu. Lékařka řídí Mamma centrum v pražských Hájích a na Hradčanské, je také garantkou růžového pochodu proti rakovině prsu.

Seznam kandidátů na senátora: Kdo se na podzim pokusí o vaši přízeň? Čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud