Volby 2018 | Senátní volby: Vedení TOP 09 potvrdilo nominaci Mikuláše Beka a dalších šesti kandidátů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Senátní volby: Vedení TOP 09 potvrdilo nominaci Mikuláše Beka a dalších šesti kandidátů

Senátní volby: Vedení TOP 09 potvrdilo nominaci Mikuláše Beka a dalších šesti kandidátů

Širší vedení TOP 09 potvrdilo nominaci rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka do podzimních senátních voleb. Už dříve se na podpoře Beka s TOP 09 domluvily ODS, STAN a Strana zelených. Bek bude kandidovat v Brně v obvodu číslo 59, kde skončí mandát bývalé ústavní soudkyni Elišce Wagnerové.

Pokud Bek uspěje, stane se členem senátního klubu STAN. V případě zvolení by chvíli zastával i funkci rektora, protože mu příští rok v srpnu končí funkční období. Zasadil by se však o dřívější zvolení svého nástupce.

V první sedmičce kandidátů, kteří získali podporu TOP 09, jsou vedle Beka také bývalí poslanci Herbert Pavera, který bude kandidovat v obvodu Opava, a Michal Janek v obvodu Domažlice. V Litoměřicích bude kandidovat s podporou TOP 09 prezident aeroklubu a manažer Vlastimil Dvořák, v Teplicích bývalý viceprezident sklářské firmy AGC v Evropě a šéf představenstva fotbalového klubu Pavel Šedlbauer, uvedl mluvčí TOP 09.

Výkonný výbor TOP 09 podpořil také senátní kandidaturu podnikatele Miroslava Plcha pro obvod Mladá Boleslav a spisovatelky a manažerky Terezie Radoměřské pro obvod Benešov. Kandidáty podle tiskové zprávy TOP 09 spojuje čitelná minulost, pevné názory a jejich známost v obvodech.

Předseda strany Jiří Pospíšil uvedl, že Senát vnímá jako pojistku demokracie. „Nechceme ho rušit jako hnutí ANO, chceme ho naopak posílit o osobnosti, které ctí svobodnou společnost a demokratické principy,“ uvedl.

Senátní volby se blíží. Aktuální zpravodajství i informace o kandidátech naleznete zde>>>

Jaké má český Senát pravomoci a jak se jeho fungování liší od Poslanecké sněmovny? Čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018 - Senát

Termín Kandidáti Voličský průkaz Komunální volby 2018

Senátní volby se uskuteční 5. a 6. října 2018. Češi budou nové členy Horní komory Parlamentu volit v celkem 27 obvodech. Kandidovat chtějí současní senátoři, politici, aktivisté, ale i neúspěšní prezidentští kandidáti. Pokud v prvním kole v jednotlivých obvodech některý kandidát nezíská více než 50 % hlasů, bude se konat druhé kolo volby, pravděpodobně následující víkend.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.