Co by mohl Elon Musk udělat s Twitterem? Miliardář nastínil několik zásadních změn

Elon Musk chce provést zásadní změny ve společnosti Twitter. Generální ředitel výrobce elektromobilů Tesla se nechal slyšet, že jeho vizí je soukromá společnost provozující sociální síť s menším počtem moderátorů obsahu a tlačítkem pro úpravy tweetů.

V pondělí sociálně-mediální společnost Twitter přijala Muskovu nabídku na převzetí v hodnotě 44 miliard dolarů, která by nejbohatšímu muži světa měla poskytnout kontrolu nad vlivnou sociální sítí, na níž již teď patří mezi nejvlivnější uživatele.

Elon Musk v tiskové zprávě, kterou oznámil dohodu o koupi společnosti, zopakoval své dlouhodobé úsilí o zmírnění postoje Twitteru k moderování obsahu. „Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitální náměstí, kde se diskutuje o věcech, které jsou pro budoucnost lidstva zásadní,“ uvedl Musk.

Slíbil také další nové funkce, jako je „zpřístupnění algoritmů pro zvýšení důvěryhodnosti, eliminaci spamových botů a ověřování všech lidí“.

Již dříve v dubnu naznačil Musk prostřednictvím regulatorních podání, tweetů a rozhovoru na konferenci TED, jak o Twitteru smýšlí a co by udělal, kdyby se mu podařilo získat celé sociální médium, které používá více než 200 milionů lidí po celém světě.

Zde je seznam toho, co by Musk podle svých slov chtěl s platformou udělat:

sinfin.digital