Dvojice podvodníků proměnila prázdné vily venezuelské elity v Miami ve své soukromé pokladničky

Hypoteční podvodníci si pomocí falešných pasů obstarali Ferrari, luxusní hodinky a miliony dolarů v hotovosti. Carlos Castañeda a Genesis Martusciellová uprchli z Venezuely v polovině minulého desetiletí a do Miami dorazili takřka bez peněz a s malými vyhlídkami, ale se snem o lepším životě. Během několika let se mladá dvojice dostala k milionům dolarů.

Svého náhlého zbohatnutí dosáhli díky tomu, co floridští právníci z oblasti nemovitostí označují za jeden z nejodvážnějších podvodů s nemovitostmi, jaký kdy Spojené státy zažily.

S pomocí falešných pasů se nyní pětatřicetiletý Castañeda a devětadvacetiletá Martusciellová se svými společníky úspěšně vydávali za čtyři majitele vilek a penthousů v oblasti Miami. Poté obelstili věřitele, kteří jim v letech 2019 a 2020 poskytli hypotéky na tyto domy ve výši téměř 10 milionů dolarů. Peníze, vypůjčené proti těmto domům, si nechali převést na bankovní účty, které ovládali.

Čas si krátili bydlením v honosných domech svých obětí a nadměrně utráceli své nově nabyté jmění, nakupovali šperky a hodinky, včetně modelu hodinek Richard Mille z limitované edice Rafaela Nadala za 180 000 dolarů. Ukradli také některá luxusní auta svých obětí, mezi nimi například Ferrari, Bentley a Rolls-Royce.

Manželé a jejich šest spolupachatelů jsou nyní ve vězení a poté, co přiznali vinu za krádež identity a bankovní a bankovní podvod, jim hrozí tresty v rozmezí od 28 měsíců do 6,5 roku. Podle zasvěcených osob orgány činné v trestním řízení stále vyšetřují další osoby, které by mohly být s tímto podvodným jednáním spjaty, a proto je možné, že dojde k další vlně zatýkání.

sinfin.digital