Elon Musk převzal Twitter, okamžitě propustil vrcholový management

Výkonný ředitel Parag Agrawal a finanční ředitel Ned Segal ve společnosti Twitter končí. Podle zdrojů obeznámených se situací nový majitel sociální sítě Elon Musk po dokončení akvizice Twitteru oba manažery a několik dalších vedoucích pracovníků okamžitě propustil, čímž uzavřel neobvyklou firemní bitvu a připravil jednu z nejvlivnějších světových sociálních mediálních platforem na rozsáhlé změny.

Kromě obou zmíněných manažerů propustil Elon Musk také ředitelku právního oddělení Vijayu Gaddeovou či právního poradce Seana Edgetta. Mluvčí společnosti Twitter se k situaci zatím nevyjádřili, jen pár hodin po těchto krocích však Musk napsal na Twitter: „Pták je volný“, čímž zřejmě narážel na logo společnosti Twitter, který má ve svém logu právě modrého opeřence.

Historie akvizice Twitetru je přitom spletitá. Elon Musk nejprve v dubnu souhlasil s koupí Twitteru za 44 miliard dolarů, následně ale pohrozil, že od dohody odstoupí. Během měsíce však opět změnil kurz a zavázal se, že akvizici dotáhne do konce. Již dříve však dal najevo nespokojenost s některými vrcholnými představiteli Twitteru. V jednu chvíli reagoval na tweet ředitele Agrawala emotikonem exkrementu, sociální síť Musk dříve využil i ke zesměšnění Gaddeové, když na Twitteru zveřejnil obrázek překrytý textem opakujícím obvinění, že Twitter je levicově politicky zaujatý.

Kdo nastoupí na uvolněné vysoké pozice zatím není jasné. 

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak probíhala neobvyklá bitva o Twitter?
  • Co všechno chce Elon Musk na své nové sociální síti změnit?
sinfin.digital