Investoři společnosti Meta zažívají střet s realitou. Jaká bude budoucnost Zuckerbergova metaverza?

Ještě před několika měsíci Mark Zuckerberg poskakoval v metaverzu jako avatar bez nohou. Dnes jeho společnost Meta ve skutečném světě zírá na ztrátu tržní hodnoty ve výši zhruba 200 miliard dolarů. Výsledky majitele Facebooku za čtvrté čtvrtletí ukazují, že sociální síť, jak jsme ji znali, je možná opravdu minulostí. Ale co když to není tak špatná zpráva?

Následující text je překladem článku z deníku The Wall Street Journal. Baví vás? Díky INFO.CZ si můžete WSJ předplatit za velmi výhodnou cenu. Exkluzivní nabídku najdete v našem e-shopu.

Není to pěkný pohled. A s tím, jak Meta - dříve Facebook - zveřejnila poprvé výsledky jako „metaverzální“ společnost, Zuckerbergův modus operandi začal být mnohem jasnějším: jeho dynastie sociálních médií začíná vypadat dost staře.

Poprvé od doby, kdy společnost začala jako veřejně obchodovaná vykazovat počet denních aktivních uživatelů, se jejich množství ve čtvrtém čtvrtletí snížilo vícekrát v řadě.

Meta navíc varovala, že její tržby za první čtvrtletí letošního roku budou o více než dvě miliardy dolarů nižší, než očekávají makléři na Wall Street, přičemž za příčinu označila mimo jiné zvýšenou konkurenci ze strany platforem zaměřených na video, jako je TikTok společnosti ByteDance.

Meta uvedla, že tyto dopady budou rovněž umocněny makroekonomickými faktory, jako je inflace a narušení dodavatelského řetězce, které snižují rozpočty inzerentů. Výsledkem byl ohromující mohutný výprodej akcií společnosti v průběhu středečního odpoledního obchodování, kdy odepsaly 21 %.

sinfin.digital