Na pokraji šílenství. Princ Harry ve své nové knize vypráví o sobě, své ženě a dalších lidech až příliš mnoho

Kniha prince Harryho je podivná, místy dokonce až téměř šílená.

Kniha začíná dramatickým setkáním těsně po smrti prince Philipa, Harryho dědečka z otcovy strany, v usedlosti Frogmore, Harryho bývalém sídle na pozemcích Windsoru. Na pozadí této události se odehrává „veřejně známá roztržka“ – Harry je už několik měsíců svému otci Charlesovi a bratru Williamovi odcizen. Vévoda ze Sussexu přiletěl z Ameriky a požádal o setkání. Je zataženo a chladno. Charles s Williamem přijíždějí se zpožděním a vypadají „zachmuřeně, téměř hrozivě“ a působí, že jsou „pevně semknutí“. „Přišli připravení na boj.“ Princ Harry není schopen slova, cítí se zranitelný a odchází se zlomeným srdcem. „Víc než cokoli jiného jsem chtěl mít klid.“

Úplně s ním soucítíte. Co je od sebe mohlo tak vzdálit? Proč jsou Charles s Williamem tak chladní? A pak vám to dojde… Princ Philip zemřel jen měsíc po tom, kdy Harry v rozhovoru s Oprah vykreslil svou rodinu jako odtažité nešťastné loutky, a také neopomněl naznačit, že jsou rasisté.

Harry nám v úvodu knihy zapomněl tenhle detail sdělit. Ale určitě si dovedete představit, že to mohlo Charlese s Williamem trochu rozhořčit.

sinfin.digital