Poplatky, kam se podíváš: Chcete si zaplavat v hotelovém bazénu a pak se opalovat na lehátku? Bude to 200 dolarů

Hotely už dlouho účtují hostům různé nepříjemné poplatky. Povinné poplatky za noc v letovisku, které mohou dosáhnout v některých destinacích až 50 dolarů s daní, poplatky za parkování a poplatky za to, že hostům auto na parkoviště zaveze zřízenec hotelu. Dále jsou zde poplatky za dřívější check-in a pozdní check-out, poplatky za přistýlku a poplatky za konzumaci z minibaru. Některé hotely nyní šly ještě dál a začaly s účtováním poplatků těm hostům, kteří by se chtěli vykoupat v hotelovém bazénu nebo se opalovat na lehátku. Tyto poplatky kromě rezervace místa ovšem přináší i další drobné výhody.

V resortu Bellagio v Las Vegas, kde se ceny pokojů pohybují v řádu stovek dolarů za noc, vám v pátek, o víkendu nebo o svátcích pohlídají místo u bazénu. Jen se tedy připravte na to, že vás to bude stát 200 dolarů na osobu. Za tuto cenu získáte standardní lehátko, stolek, slunečník a ručníky. Nepleťte si to ale s lepším polstrovaným lehátkem nebo ještě pohodlnější vlastní zastřešenou kabinkou s pohodlnou velkou matrací. Ty vás vyjdou na 575, respektive 1 200 dolarů.

Jiný lasvegaský hotel - Excalibur Hotel & Casino - levnější příbuzný Bellagia, si za dvě křesílka u svého bazénu říká „jen“ o 125 dolarů, což je o něco méně než cena za pokoj za noc. K tomu dostanete ještě slunečník, kbelík s ledem a lahev studené vody.

V hotelu Sheraton Waikiki v havajském hlavním městě Honolulu se pak například o víkendu, na nějž připadá v USA svátek práce, prodává pár rezervovaných lehátek a slunečník v první řadě u hotelového bazénu za 125 dolarů.

JW Marriott Desert Ridge Resort & Spa ve Phoenixu, největší resort v Arizoně, si o víkendech tohoto léta účtuje za jedno polstrované lehátko až 150 dolarů. Jediné další uvedené výhody jsou ty, že host s placeným lehátkem má větší výběr nápojů a osušku, přičemž osušky jsou v hotelu k dispozici zdarma všem hostům. Hotel dále uvádí, že hosté, kteří si touto cestou rezervují a zaplatí lehátka, dostávají u bazénu také příležitostné pohoštění, včetně ovocných pohárů.

Hotely a softwarové společnosti, které stojí za systémy podobnými systému OpenTable, které spravují místa u bazénů, tvrdí, že tyto rezervace nabízejí rekreantům pohodlí a ušetří je nutnosti obíhat bazén v sedm hodin ráno, aby získali nejlepší místo.

„Jedná se o exkluzivní místo, které je rezervováno předem a kam můžete přijít kdykoliv ve svém volném čase,“ říká James Anderson, ředitel prodeje a marketingu společnosti JW Marriott Desert Ridge.

Rezort s 950 pokoji byl v tomto směru první, když v roce 2018 vytvořil takovou sekci u největšího ze svých bazénů se 75 rezervovatelnými místy. Marketingový ředitel Anderson říká, že zpětná vazba od hostů ukázala, že někteří návštěvníci by za místo „rádi zaplatili“. Podle jeho slov mělo rozhodnutí zpoplatnit místa u bazénu úspěch a rezervace se vyprodaly jak o rušných letních prázdninových víkendech, tak během jarních prázdnin. Proto se ceny letos zvyšují. V roce 2019 začaly poplatky za polohovatelná křesílka v letovisku na 25 dolarech. Dnes je základní cena 75 dolarů. Lehátka jsou pochopitelně dražší.

sinfin.digital