Boj o světový trh s elektromobily se vyostřuje. Muskova Tesla i její čínský rival lámou rekordy

Zatímco se Elon Musk snaží získat zpět vedoucí postavení na čínském trhu, bitva na poli automobilů poháněných novými energiemi se rozhořela také jinde ve světě. Automobilka Tesla i její čínský rival BYD překonaly své měsíční rekordy v dodávkách elektromobilů na čínský trh, globální soupeření mezi největšími světovými výrobci elektromobilů se vyostřuje.

Největší světový výrobce elektromobilů Tesla vyexpedoval v září ze své nedávno modernizované továrny v Šanghaji více než 83 000 vozů Model 3 a Model Y. Vyplývá to z údajů, které v neděli zveřejnila Čínská asociace osobních automobilů. Americký výrobce elektromobilů ovládaný Elonem Muskem měl v Číně do doby, než výrobu narušila epidemie viru covid-19, navrch před domácí automobilkou BYD.

BYD v září dodal téměř 95 000 elektromobilů, což je pro společnost se sídlem v Šen-čenu dosavadní rekord. Prodeje společnosti BYD, včetně hybridů, dosáhly v září 201 000 kusů, což je rovněž rekord.

Soupeření mezi předními světovými společnostmi vyrábějícími elektromobily se v letošním roce vyostřilo poté, co společnost BYD - která mezi své klíčové investory počítá Muskova kolegu, miliardáře Warrena Buffetta - opustila výrobu tradičních benzinových vozidel a plně se zaměřila na vozy s novými technologiemi pohonu.

sinfin.digital