Texaská utopie Elona Muska: Zakladatel Tesly a SpaceX chce postavit vlastní město

Elon Musk plánuje postavit vlastní město na části tisíců akrů nově zakoupených pastvin a zemědělské půdy poblíž hlavního města Texasu, jak vyplývá z dokumentů a dalších pozemkových záznamů a informací od lidí obeznámených s projektem.

Na setkáních s majiteli pozemků a realitními agenty popisoval Musk a zaměstnanci jeho společností svou vizi jako jakousi texaskou utopii podél řeky Colorado, kde by mohli žít a pracovat jeho zaměstnanci.

Vedoucí pracovníci společnosti Boring, která provozuje Muskův tunel, diskutovali a zkoumali možnost přičlenění města v okrese Bastrop, asi 56 km od Austinu, což by Muskovi umožnilo stanovit některé předpisy ve vlastní obci a urychlit jeho plány, uvedli deníku WSJ lidé obeznámení s Muskovými projekty.

Musk a jeho vrcholní manažeři prý chtějí, aby jeho zaměstnanci z oblasti Austinu, včetně pracovníků společnosti Boring, výrobce elektromobilů Tesla a vesmírné a průzkumné společnosti SpaceX, mohli bydlet v nových domech s nižším než tržním nájemným.

Plánované město sousedí s právě budovanými zařízeními společností Boring a SpaceX. Podle fotografií na Facebooku a lidí, kteří jsou s projektem města obeznámeni, se na místě již nachází skupina modulárních domů, bazén, venkovní sportoviště a tělocvična. Na cedulích zavěšených na sloupech je napsáno: Vítejte, Snailbrook, Tx, est. 2021.“

Snailbrook je odkaz na maskota Boringu. Když Musk zakládal společnost na stavbu tunelů, vyzval zaměstnance, aby postavili vrtací stroje, které se budou pohybovat „rychleji než šnek“.

Někteří zaměstnanci Boringu, včetně Steva Davise, prezidenta společnosti a vrcholného Muskova spolupracovníka, občas popisovali ještě větší plány, včetně vytvoření celého města, uvedly nejmenované zdroje deníku WSJ a vyplývá to rovněž z textových zpráv, které si deník WSJ prohlédl.

Davis loni na setkání všech zaměstnanců Boringu řekl, že by museli uspořádat volby starosty.

Musk, jeho bývalá přítelkyně, kterou je zpěvačka Grimes, Kanye West a jeho architektonický designér loni několikrát diskutovali o tom, jak by mohlo Muskovo město vypadat, tvrdí lidé obeznámení s těmito diskusemi. Tyto rozhovory zahrnovaly obecné představy a některé vizuální makety, ale nevyústily v konkrétní plány.

sinfin.digital