Vstoupí Apple do metaverza? I pouhý náznak takových plánů dává investorům skutečný důvod k optimismu

Společnost Apple sice současný ruch kolem fenoménu metaverse sama nevyvolala, ale rozhodně z něj těží. Ačkoli výrobce iPhonů svoji vizi virtuálního světa dosud nezveřejnil, mnozí sázejí na to, že představí nějaké zařízení pracující s rozšířenou realitou.

Vzrušené debaty na téma, jak by Apple mohl těžit z mohutného nástupu digitálních alternativních realit, jsou podle mnoha analytiků hlavní příčinou růstu ceny akcií společnosti v posledních měsících.

Firma Apple se na začátku ledna stala na krátkou chvíli první korporací, jejíž hodnota během denního obchodování přesáhla tři biliony dolarů. Investoři a analytici sázejí na to, že Apple v příštím roce představí zařízení s rozšířenou realitou a otevře si tak potenciál pro novou etapu růstu v nadcházejících letech.

Ovšem společnost sama o budoucích plánech říká jen málo, ačkoli její šéf Tim Cook v posledních letech podobné technologie chválil a prohlašoval, že budou stěžejní částí budoucnosti Applu.

Zájem o fenomén metaverse nabral spád poté, co spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg 28. října oznámil, že přejmenovává svou společnost na Meta, aby tak zdůraznil její snahu zhodnotit rodící se svět virtuální a rozšířené reality (VR a AR). Zatímco cena akcií společnosti Meta od té doby vzrostla o 7 %, cena akcií společnosti Apple se v úterý vyšplhala na 175,08 dolarů, což představuje 18% nárůst.

sinfin.digital