Advokát Havel chce do Česka přivést Vogue, buduje mediální skupinu

Info.cz

Součástí uskupení firem ze světa luxusu a prémiových služeb, které vytváří miliardářský advokát Jaroslav Havel s privátními investory v zádech, budou rovněž média. Do skupiny Premium Media Group Havel nově zařadil časopis Architekt+, usiluje údajně o licenci na americký Vogue.

Skupina Premium Media Group advokáta Jaroslava Havla a privátních investorů začala vydávat časopis Architekt+, který pokřtila architekta Eva Jiřičná. Ta už s šéfem největší tuzemské advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners spolupracuje na předělání obchodů s módou Beltissimo. Informuje o tom deník E15. Podle informací Info.cz Havel usiluje o získání licence na prestižní americký magazín Vogue.

Součástí Havlovy mediální skupiny je rovněž časopis o luxusních nemovitostech Estate a magazín ForGolf. „Postupně se letos přidají další dva až tři magazíny anebo weby nepolitického a neekonomického charakteru,“ uvádí mediální skupina v inzerátu, v němž hledá aktuálně ředitele. Počítá se s tím, že nový šéf do roka získá ve vydavatelství menšinový podíl.

Havel údajně usiluje o licenci na velký zahraniční lifestylový magazín. Podle důvěryhodných zdrojů by chtěl začít vydávat českou verzi magazínu Vogue, který je jedním z nejlépe fungujících časopisů na světě. Podmínky pro získání licence jsou ovšem velmi přísné a několik českých vydavatelství v tomto případě neuspělo.

Pro český Vogue by navíc musel vybudovat poměrně silný tým, který by udržel vysokou úroveň magazínu. Naposledy z módní značky Blažek přetáhl manažerku Lenku Štěpánkou. V Premium Fashion Brands, což je Havlova zastřešující struktura pro módní byznys, povede marketing.

 

 

sinfin.digital