Advokáti bitcoinu expandují. Hackerská Paralelní Polis začne fungovat v zahraničí

Jiří Liebreich

14. 01. 2018 • 17:43

Nezisková organizace Paralelní Polis po čtyřech letech strávených v pražských Holešovicích expanduje. Na konci května se pod hlavičkou Paralelní Polis otevře první slovenská pobočka. Stát bude v bratislavské čtvrti Nové Mesto a zároveň se stane i sídlem Institutu kryptoanarchie.

Vznik nových poboček se podle zástupců organizace nemá zastavit na Slovensku, naopak počítají s otevřením nových "Polis".

Fungovat budou nezávisle na Praze a nemá je spojovat žádná vlastnická struktura. Pojítkem budou kromě názvu myšlenky a sdílení know-how. „Věříme, že v roce 2018 nebude otevřena jen jedna pobočka, ale že jich bude víc,“ řekl Bednár. Konkrétní lokace však neupřesnil.

Součástí druhé Paralelní Polis budou sdílené kanceláře a laboratoře vybavené moderními technologiemi. „Při sebevětší snaze dokáže Paralelní Polis v Praze obsloužit jen malou část obyvatel planety, proto chceme koncept rozšířit a decentralizovat. Věříme, že do konce roku vznikne více nových poboček,“ představil vize bratislavské Polis její mluvčí a etický hacker Juraj Bednár.

Stejně jako v Česku bude návštěvníkům k dispozici i kavárna akceptující pouze kryptoměny.

Čtěte pokračování článku na E15.cz

Více informací o Paralelní Polis se dočtete zde>>>

SDÍLET