Aerolinky Ryanair ruší 50 letů denně. Cestující se to dozvídají jen pár hodin dopředu

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair se rozhodly zatočit se zpožděními, které jeho lety nabírají až ve 20 procentech případů, poměrně netradičně. Společnost na dalších šest týdnu zruší 40 až 50 letů denně, aby se mohla soustředit na dochvilnost u těch zbylých. Poté co se časy odletů znovu zpřesní, vrátí se původní letecký řád. Cestující pro změnu ale příliš pochopení nemají, mnozí se o ní dozvídají jen hodiny před tím, než měly odletět. Informovala o tom britská televize BBC.

Gary Cummings měl včera letět z Leeds do Bratislavy. Ve čtvrtek večer, několik hodin před odletem, mu ale přišla zpráva od společnosti Ryanair, že je jeho let zrušený. Aerolinky mu nabídly alternativu v podobě pondělní cesty, to už se měl ale vracet původně zpátky do Leeds. „Nechali nás ve vakuu," řekl ve vysílání BBC.

 

Cummings není jediný. Podobné zprávy už přišly stovkám dalších cestujících a ostatním ještě přijdou. Ryanair teď bude po dobu šesti týdnů rušit až 50 letů denně, aby zlepšil své služby. Interní průzlum totiž ukázal, že jeho spoje odlétají ve 20 procentech případů se zpožděním. Dočasným omezením letů to chce firma změnit a dostat se do roka do fáze, kdy bude na čas odlétat alespoň 90 procent jejích letů.

ANO může vládnout s ODS. Opoziční smlouvu v roce 1998 taky nikdo nečekal, říká Dominik Feri

Opatření se celkem může dotknout až 285 tisíc cestujících, kteří tak budou muset hledat jiné cesty. Vztahuje se na ně ale evropské právo pro pasažéry. To znamená, že pokud aerolinky nemají alternativní řešení cesty, musí klientovi zajistit přepravu u konkurenční společnosti. Za zrušení letů mohou také pasažéři žádat náhrady.

Kvůli zpožděním už společnost také omezila počet zavazadel, které si cestující budou moct vzít na palubu. Dvě tašky si od listopadu smějí vzít jen ti zákazníci, kteří si připlatí za přednostní nástup do letadla.

Společnost Ryanair loni vydělala 1,2 miliardy eur a přepravila na 120 milionů cestujících. 

 

 

SDÍLET
sinfin.digital