Česká práce je pro zaměstnavatele jednou z nejdražších v regionu

Náklady českých zaměstnavatelů na práci jejich zaměstnanců patří mezi nejvyšší ve střední a východní Evropě. Tuzemští pracovníci na druhou stranu neodvedou ze své mzdy státu tak velkou část na daních a pojištěních. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti TPA Group.

Čeští zaměstnavatelé odvedou za zaměstnance nejvíce peněz hned po Slovácích. S průměrnou mzdou 1000 eur, neboli 26 tisíc korun, zaplatí čeští zaměstnanci na daních a sociálním a zdravotním pojištění dohromady 23 procent.

Řadí se tak do spodní poloviny žebříčku, který vede Maďarsko s 34 procenty. Následují Slovinci (30 procent), Rumuni (30 procent) a Srbové (29 procent). Nejméně pak odvedou ze svých příjmů Rakušané (15 procent).

Ženy při těle by se podle Zemana měly zahalovat. „Z dívky bych burkini strhnul,“ ujistil

Celkové náklady zaměstnavatele na zaměstnance, tedy hrubá mzda a odvody pojistného hrazeného zaměstnavatelem, naopak patří v Česku mezi nejvyšší, kde činí 134 procent. Nejvyšší zatížení je na Slovensku (135 procent), za ním je Česko, na třetím místě je Rakousko (131 procent). Nejnižší zatížení je v Albánii (112 procent).

Celý článek si přečtěte na webu E15.

SDÍLET
sinfin.digital